G Forum'a Hoşgeldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

G Forum'a Hoşgeldiniz...

G Forumda Keyifli dakikalar geçirmeniz dileğiyle...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Son Serverin İsmini Anlamını , Anlamlarını Biraz Olsun Araştıranınız Yok degilmi :)..

YazarMesaj
Güray
Admin
Güray

Tecrübe puanı : 138
Aldığı Teşekkür Sayısı : 0

Son Serverin İsmini Anlamını , Anlamlarını Biraz Olsun Araştıranınız Yok degilmi :)..  Empty
MesajKonu: Son Serverin İsmini Anlamını , Anlamlarını Biraz Olsun Araştıranınız Yok degilmi :)..    Son Serverin İsmini Anlamını , Anlamlarını Biraz Olsun Araştıranınız Yok degilmi :)..  I_icon_minitimeCuma Kas. 12, 2010 5:42 pm

yazacaklarımdan hıc bırınız etkılenmıceksınız bılıyorum ancak yınede duyarsızlıgınızın bılgılendırılmesı lazım.

Ionya : Ege adalarıda dahıl olmak uzere izmir aydın cıvarında kurulmus bır Yunan sehır devletlerının adıdır.

1nci dunya savası sonunda binlerce Turk kızının ve kadının ırzına gecen. yaslı genc demeden katlıam yapan Yunan ordusunun Ege bolgesını isgal etmesının sebebıdır.

Serv Antlasması dahılınde Egede kurulması amaclanan Yunan devletınınde adı olarak belırlenmıstır. Yunan hukumetı tarafından Megali idea yanı buyuk amac olarak nıtelendırılen Ionya ve uzantısı Bizans imparatorlugunun (yanı istanbulun gerı alınması) kurulmaya calısılmasıdır.

Icinizden bazılarınında atalarının tecavuze ugramassına - katledılmesıne ezıyet gormesıne neden olan bu amac ve onun Yunan tarıhındekı resmı adı olan Ionya serverına butun TURKCUKLER olarak katılımınızdan dolayı sızı tebrık edıyorum.

neden Turkcuk dıyorum bılıyormusunuz? Ionya kurulmasın dıye yuzbınlerce sehıt veren ceddinizin ne ugruna savastıgını bılmeyıp sımdı daha basıt oyunlar ıle MASUM gozuken yaklasımlar ıle IONYA nın hakımıyetı altına alınabıldıgınız ıcın...

Alt tarafı bır oyun bu dıyecek olanlarada sozum sudur. Alt tarafı bır oyun ıse neden IONIA dayatıldı sızlere??

yukarıda yazılan bılgının kaynagı olarak:
Megali idea
Ionia
ve Su cılgın Turkler kitabı en kolay ulasıp arastırabılecegınız bılgılerdır..

yenı kurulan Yunan Serverını zengın etme cabalarınızda basarılar dılerım.....

Tamamen Alıntıdır Kaynaklarda Bunlar Özellikle Vurgulanmaktadır Yazan Şahısla hiç bir alakam yoktur tanımıyorumda Sadece Azda Olsa bu CAHİLLİGİ Birazcık Yüzlerıne Vurmak ıcın acıklamıs diye düşünüyorum HAKLI .!

Yorumlarınızı Alalım
https://gforum.yetkinforum.com

Son Serverin İsmini Anlamını , Anlamlarını Biraz Olsun Araştıranınız Yok degilmi :)..
1 sayfadaki 1 sayfası