G Forum'a Hoşgeldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

G Forum'a Hoşgeldiniz...

G Forumda Keyifli dakikalar geçirmeniz dileğiyle...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tuzakçı ve Esir Askerler

YazarMesaj
Güray
Admin
Güray

Tecrübe puanı : 138
Aldığı Teşekkür Sayısı : 0

Tuzakçı ve Esir Askerler  Empty
MesajKonu: Tuzakçı ve Esir Askerler    Tuzakçı ve Esir Askerler  I_icon_minitimeCuma Kas. 12, 2010 5:33 pm

Tuzakçı nedir ?

Tuzakçı sadece Galyalılar tarafından kurulabilen özel bir savunma binasıdır.
Avantajı köyün dışına tuzaklar kurulabilmesidir. Bu tuzakların sayısı 200 ü geçemez.

Casuslar bu tuzakları göremezler fekat düşmezler de.

Esir Askerleri napalım?

Eğer bir Galyalıya saldırdıysanız ve tuzaklarında askerleriniz kaldıysa onları kurtarmanın tek yolu yeni bir ordu ile "Normal" saldırı yapmaktır.

Eğer saldırı taraftarı biri değilseniz esir alınan askerleriniz için hammadde önerebilirsiniz.

Normal Saldırı Yapacak Askerim Kalmadı Ne Yapabilirim ?

Eğer saldırı yapacak askeriniz kalmadı ise bir birlikdaşınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Esir kurtarımında aynı ırktan olmanız gerekmez.

A Romalısı B Galyalısında esir bırakırsa bu esirlerini kurtarabilmek için C Cermeninden yardım isteyebilir.

Bir Galyalı tuzaklarında sadece sizin esirlerinizi tutmuyor olabilir ve siz kendi askerlerinizi kutarmak için yaptığınız saldırıda diğer askerleri de kurtarabilirsiniz ama o askerleri sahiplenemez kullanamazsınız. O askerler ait oldukları köye dönerler.

Tuzağa Düşmüş Askerleri Kim Besler ?

Sizin askerleriniz olması nedeni ile tabiki siz beslersiniz. Bu nedenden dolayı esirleri bir an önce saldırıyla veya anlaşmayla kurtarmakta yarar vardır. Eğer ikisi de olamıyorsa esirlerin Askeri Üsten "Ölüme Terket" diyerek ölmeleri sağlanmalıdır.

Ben Bir Galyalıyım Bu Tuzaklar Benim Ne İşime Yarar ?

Daha ilk gelişme zamanlarınızda emin olun çok işinize yarayacaktır. Savunma Askerleriniz azken düşman ordularının asker sayılarını düşürmede çok fayda sağlayacaktır.

Oyunun ilerleyen bölümlerinde artık 1000 - 2000 - 5000 gibi asker sayılarıyla saldırı alacağınız için 200 asker tuzağa düşürmek fazla bir işe yaramayacak tuzağa düşen ilk 200 asker arkadan gelenler tarafından kurtarılacak dolayısıyla olan sizin tuzaklarınıza olacaktır.

Ben Bir Galyalıyım Tuzağıma Düşen Askerleri Öldürebilir miyim Kendi Askerim gibi Kullanabilir miyim ?

Maalesef bunların hiçbirini yapamazsınız. Sizin esir askerler için yapabileceğiniz iki şey vardır.

1) Askerleri ısrarla elinizde tutabilir ve saldırı alma riskini göze alarak esir bırakan kişiyle hammadde karşılığı anlaşma yapmaya çalışabilirsiniz. Böyle bir durumda eğer anlaşma olmaz ve esir bırakan kişi esirlerini size saldırarak kurtarırsa tuzaklarınızın 33% ü ücretsiz olarak otomatikman yenilenir.

2) İyi niyet göstererek kendi rızanız ile askerleri serbest bırakabilirsiniz.
Böyle bir durumda ise tuzaklarınızın 50% si ücretsiz olarak otomatikman yenilenir.

Eğer atladığım bir nokta varsa beni uyarabilirsiniz.

Aynı şekilde anlaşılmayan noktalar da bu başlık altında sorulabilir.

Bilginize

https://gforum.yetkinforum.com

Tuzakçı ve Esir Askerler
1 sayfadaki 1 sayfası